Sıkça Sorulan Sorular

2021 İlkbahar Dönemi

Dersimiz Dünya Dijital Gençlik Topluluğu
Earth School TR programını sunar:

Nisan, mayıs, haziran ayları boyunca
her
cumartesi saat 16:00 - 18:00 arasında
Zoom üzerinden yapacağımız buluşmalarda o hafta için belirlediğimiz
TED Ed - Earth School videolarını inceleyecek,
Türkiye ve dünyadan örnek uygulamaları paylaşıyor olacağız.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Sorularınızı Padlet sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.
Mobil cihazlarda Padlet sayfasını açmak için yukarıdaki linke tıklayın!

İnternette bir sürü bilgi var. Yazı, resim, video ne ararsak bir tık ötemizde! Tabii doğru aramayı yapan, neyi nasıl arayacağını bilenler için...

Vaktinin önemli bir bölümünü dijital dünyada geçiren bizler için nitelikli platformlar bulmak ve bunları paylaşmak ayrı bir keyif kaynağı...

2015 yılının sonunda başladığımız yolculukta başta Türkiye'de eğitim gören lise ve üniversite çağındaki gençler olmak üzere internette yeni bilgi ve beceriler edineceği platformlar, uygulamalar arayan herkese yönelik bir kaynak havuzu oluşturmaya başladık.

Dersimiz Dünya, sanal dünyayı keşfederken topladığımız bilgi ve deneyimlerimizi aktardığımız basit bir web sayfası. Siteyi özellikle "Google Sites" içerisinde oluşturduk. Daha doğrusu 2019 itibariyle buraya taşıdık. Bu sayede siteyi içerik ve bağlantılarıyla birlikte birkaç dakikada kopyalayıp yeni bir site olarak isteyen kişi ve gruplarla paylaşabiliyoruz.

Toplulukta Neler Yapıyoruz?

Dersimiz Dünya topluluğunda İngilizce dil becerilerimizi geliştirmek için pratik yaparken bir yandan da yaygın eğitim araç ve yöntemleri hakkında bilgi sahibi oluyor, "dünya vatandaşlığı", "deneyimsel öğrenme", "sürdürülebilir kalkınma amaçları" gibi kavramlar çerçevesinde geçmişten geleceğe değişen ve değişmeyen dünyaları inceliyoruz.
Topluluğumuz
15-25 yaş arası herkesin katılımına açık!

Çevrim içi topluluğumuzda
Discord, Google Sites, Zoom, Miro, Padlet, Google Docs, Slides, Jamboard, Airtable, Mentimeter, Quizlet
gibi birçok dijital aracı kullanıyoruz.