Sıkça Sorulan Sorular

🌏 Dersimiz Dünya nedir? 🌏

İnternette bir sürü bilgi var. Yazı, resim, video ne ararsak bir tık ötemizde! Tabii doğru aramayı yapan, neyi nasıl arayacağını bilenler için...

2015-2016 eğitim-öğretim yılı içerisinde başladığımız yolculukta başta Türkiye'de eğitim gören lise ve üniversite çağındaki gençler olmak üzere internette yeni bilgi ve beceriler edineceği platformlar, uygulamalar arayan herkese yönelik bir kaynak havuzu oluşturmaya başladık.

Dersimiz Dünya, sanal dünyayı keşfederken topladığımız bilgi ve deneyimlerimizi aktardığımız bir web sayfası. Siteyi 2019 yılı ortası itibariyle "Google Sites" platformuna taşıdık. Bu sayede sayfalarımızı ücretsiz ve zahmetsizce güncelleyip gerektiğinde kopyalayıp çoklandırabiliyoruz.
Dersimiz Dünya sitesi kaynak-belge dağımızın görünen parçası :)

🌏 Site kimlere yönelik? 🌏
Web sayfalarımız herkese açık; ama içeriklerde önceliğimiz lise ve üniversite çağında olan 15-25 yaş aralığındaki gençler.

🌏 Dersimiz Dünya bir sivil toplum kuruluşu mu? 🌏
Dersimiz Dünya'nın herhangi bir tüzel kişiliği yok. Bir başka deyişle dernek, vakıf, kooperatif, şirket statümüz yok. Kendimizi 'gençlik inisiyatifi' olarak adlandırmamız daha doğru olur. Kurucu ekiptekilerin üye/ortak/yönetici/gönüllü oldukları STK'lar var.
Sivil toplum kuruluşlarıyla ilgili daha detaylı bilgi edinmek için 'sivil toplum' sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Toplulukta Neler Yapıyoruz?

Dersimiz Dünya gençlik topluluğunda İngilizce dil becerilerimizi geliştirmek için pratik yaparken bir yandan da yaygın eğitim araç ve yöntemleri hakkında bilgi sahibi oluyor, "dünya vatandaşlığı", "deneyimsel öğrenme", "sürdürülebilir kalkınma amaçları" gibi kavramlar çerçevesinde geçmişten geleceğe değişen ve değişmeyen dünyaları inceliyoruz.
Topluluğumuz
15-25 yaş arası herkesin katılımına açık!

Çevrim içi topluluğumuzda
Discord, Google Sites, Zoom, Miro, Padlet, Google Docs, Slides, Jamboard, Airtable, Mentimeter, Quizlet
gibi birçok dijital aracı kullanıyoruz.

Sorularınızı Padlet sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.
Mobil cihazlarda
Padlet sayfasını açmak için yukarıdaki linke tıklayın!